Nje keshille efektive…

Image

Pershendetje lexuese te dashura, perpara se te filloj me kete post, doja vetem tju falenderoja per perkushtimin tuaj per kete blog. Shume, Shume, Shume faleminderit per kohen qe shpenzoni duke lexuar CurslnRoses 😀

Kam disa muaj qe nuk kam publikuar ndonje post dhe me besoni qe me ka munguar! Kam shume receta bukurie per te ndare me ju por sot doja vetem te ndaja nje keshille.

Nga fotoja e mesiperme besoj se e keni kuptuar qe ka te bej me vajn e arres se kokosit dhe… … … depilimin me brisk!!!!!!!!!!!!!

Depilimi me brisk eshte nje opsion shume praktik, por perdorimi i ujit me shkume nuk eshte ideale pasi shpesh here lekuren e le te thate. Eshte e preferueshme perdorimi i nje xheli specifik per kete lloj depilimi por une ende nuk kam gjetur nje xhel i cili te le me nje lekure te lemuar. Gjeta nje artikull online ku flitej per vajn e arres se kokosit, dhe aty lexova per perdorimin e ketij vaj gjate depilimit me brisk. Jua keshilloj qe mos te perdorni asnje xhel, po te blini vaj te arres se kokosit (coconut oil) dhe ta perdorni  ne vend te xhelit – lyeni kembet me te, pastaj mund te depiloheni me brisk. Ju garantoj qe mbasi te keni mbaruar, kembet (ose pjese te tjera te trupit) do jene aq te lemuara dhe te hidruara sa do te habiteni teresisht nga rezultati.

Nese e praktikoni kete metode, ju lutem jepni mendimet tuaja duke lene nje koment.

.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s