Grim – ngjyrat qe komplimentojne Syte ngjyre Kafe

Grim per Syte me ngjyre Kafe

Shume e bukur modelja ne foto, edhe grimi po me pelqen shume – ngjyra jeshile komplimenton shume bukur syte e saj. Dhe ja ku erdha ne temen e ketij posti, ngjyrat qe komplimentojne syte ngjyre kafe!
Syte ngjyre kafe jane neutrale dhe shumica e ngjyrave ju shkojne, por thelbi eshte qe ngjyra duhet pershtatur jo vetem me syte por edhe me ngjyren e flokeve dhe tonin e lekures. Zakonisht ngjyrat ne familjen jeshile dhe lejla komplimentojne me bukur syte ngjyre kaf pasi kontrasti i ketyre ngjyrave thekson ngjyren kafe ne sy, por ka edhe ngjyra te tjera qe jane po aq te bukura.
Nje nga tendencat e grimit per pranvere-vere 2013 eshte perdorimi i ngjyrave multikolor, por qe grimi te duket sa me bukur dhe vertet te komplimentoj bukurine e ngjyres se syve, duhet te dime ngjyrat qe na shkojne me shume. Mos harroni qe grimi duhet te kombinoj me ngjyren e flokeve, tonin e lekures dhe gjithashtu me veshjen qe ju keni. Ngjyrat e permendura me poshte jane thjesht shembuj te ngjyrave qe nxjerrin ne pah ngjyren e syve.

Sic mund ta shikoni nga fotot me poshte, ngjyrat qe komplimentojne syte ngjyre kafe jane lejla, jeshile, blu e erret, argjend dhe ngjyra kafe/natyrale. Pervec ngjyres kafe, ngjyrat e tjera krijojne kontrast ne ngrohtesine e ngjyres se syve duke nxjerrur ne pah nje shkelqim ne sy.

brown-eyes collage

Nese jeni me te thjesht ne grim dhe parapelqeni ngjyrat natyrale, ju rekomandoj te lexoni postin tim mbi tendencat e grimit pranvere-vere 2013, ku mund te gjeni frymezim per nje grim sipas tendencave boterore –Tendencat e Grimit Pranvere-Vere 2013

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s