Tendencat e Makiazhit Pranvere-Vere 2013…

Si nje femer e apasjonuar pas makiazhit dhe produkteve kozmetike cilesore, gjithmone mundohem te ndjek tendencat dhe produktet me te fundit qe ofron marketi boteror. Industria e makiazhit eshte aq a madhe dhe aq popullore madje shume here edhe konfuze nga marketingu komercial. Ashtu si shumica edhe une ndihem e humbur midis gjigandeve te industrise se kozmetikes sic jane Chanel, Dior, Yves Saint Laurent dhe Estee Lauder…me besoni qe kane koleksione makiazhi te parezistueshme, sidomos koleksionet e tyre te fundit ‘pranvere 2013’:
Chanel Printemps Precieux de Chanel
Dior Chérie Bow Printemps
Yves Saint Laurent Spring Look 2013
Estee Lauder Pretty Naughty

Lista e kompanive kozmetike eshte shume e gjate dhe kohet e fundit eshte zgjeruar shume. Mendoj qe eshte mire qe te dime tendencat e fundit te makiazhit pasi keto tendenca na drejtojne drejt perdorimit te produkteve te duhura. (Nuk e di se cme ka kapur me numrin 8, por) ja 8 tendenca (individuale) te makiazhit per pranvere-vere 2013:

1. Vetulla te trasha dhe te theksuara (normalisht qe duhet te shkojne me formen e fytyres)
2. Ngyra te cmendura pasi nje nga tendencat eshte perdorimi multicolor/perzierja e ngjyrave per syte
3. Naturale, ku makiazhi duhet te jete shume natyral dhe i veshtire per tu vene re nga te tjeret
4. Perdorimi i ngjyrave te kuqe, ciklamin/roze dhe portokalli/pjeshke per buzet
5. Ngjyrat metalike per syte me ton bronz dhe floriri (edhe pse kjo eshte nje tendence per vjeshte-dimer, ky vit e sjell kete tendence ne pranvere-vere)
6. Stili i viteve 60 vjen fuqishem per stinet pranvere-vere 2013 – qerpike te theksuara dhe perdorimi i lapsit te bardh
7. Qerpike te gjate dhe te theksuar (ne nje shkrirje te nje makiazhi sa me natyral)
8. Perdorimi i lapsit dhe vizatimi i bishtit te jete i theksuar

Besoj se tek keto tendenca te gjithe ne femrat mund te gjejme lehtas vetveten. Jane shume te guximshme por me sa duket 2013 qenka per ne, fanatiket e makiazhit ku kemi hapesiren per te eksperimentuar nje gershetim me ngjyrat e ndezura dhe ato natyrale.

makeuptrend-collage

Advertisements

3 thoughts on “Tendencat e Makiazhit Pranvere-Vere 2013…

 1. Pingback: Grim – ngjyrat qe komplimentojne Syte ngjyre Kafe | curlsnroses

 2. Pershendetje,ju falenderoi per keshillat qe na jepni per floket .Une kame nje floke me yndyre ne rrenje dhe shume te thara majat e te djegura dhe nuk me rriten kame perdorur shpeshe here maska flokesh po prape te njejta jane nuk me rriten fare nuk e di cfare mund te beje .Ju lutem pervec vajrave qe keni shkruajtur cfare mund te perdorim tjeter,dhe nje pytje tjeter per fytyre te qate cfare modeli flokesh shkone me mire per ti prere.Faleminderit dhe me falni po kasha shkruitu gabim Shqip.

  • Pershendetje Nila,
   Te falenderoj per kohen qe ke dedikuar ne leximin e blogut tim, njekohesisht te falenderoj per besimin qe te treguar ndaj keshilles time.
   Persa i perket shqetesimit tuaj ne lidhje me rritjen e flokeve, keshilla ime eshte konsumimi i vitamines BIOTIN dhe perdorimi i kremit HAIR FERTILIZER (ta masazosh ne skalp, ta lesh per disa ore dhe pastaj te lash flokun 2 here me shampo). Keto produkte mund ti kerkosh online qe te informohesh me mire.
   Rritja e flokeve (fatkeqesisht) eshte nje proçes i gjate dhe duhet te kuptosh qe floket ekzistuese konsiderohen si “floke te vdekur” ndaj vitaminat qe une ju kam rekomanduar ndihmojne ne ushqimin e rrenjes dhe daljen e flokeve te rinj. Gjithesesi une kam bere nje shkrim ne blogun tim mbi kete topic ku mund te gjesh informacion me te hollesishem.
   Uroj tju kem ndihmuar sado pak 😀

   CurlsnRoses xoxo

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s